Можливості хімічної чистки

Швидка хімічна допомога.
Цей жах може зрозуміти лише жінка. Величезна пляма від солярки, розповзається на очах по блідо-рожевому, вперше надягнутому пальто. Або ще гірше:  дитина вже другу годину поспіль захлинається сльозами, оскільки його улюблена іграшка впала в калюжу. Ну і, нарешті, коханий чоловік (той же, що невідомо для чого тримає в гаражі згадану солярку) пролив червоне вино на дизайнерську, ціною в 200 доларів, краватку. Але треба поспішати – чим раніше ви звернетеся в хімчистку, тим легше видаляються плями. І ні в якому разі не намагайтеся відчистити забруднені місця самостійно. Рясно политі ацетоном, бензином або відбілювачем вони сильніше фіксуються, і тоді вже ніхто не зможе вам допомогти. 
Хімчисток в Україні достатньо, але як би вони не називалася: італійська, французька, американська, вітчизняні «Райдуги» чи «Сніжинки» – всі вони працюють на однаковому обладнанні (німецькі та італійські машини) і з тими ж імпортними хімікатами. Перелік послуг у всіх хімчистках майже однаковий, якщо щось не роблять самі, все одно беруть – колеги або компаньйони з інших закладів впораються. 
У суху, тобто найбільш поширену чистку беруть одяг з текстилю, трикотажу, натуральної шкіри та замші, зі штучного і натурального хутра. Останнім часом набула популярності так звана аквачистка. Вона застосовується, коли потрібно оновити вироби з вовни, ангори, велюру, натурального шовку, а також вечірні та весільні туалети і пуховики. Тобто речі, які не витримують чистку в традиційних хімічних розчинниках. Комплекс аквачистки складається з виведення плям, прання у водному розчині, насиченому делікатними хімічними засобами, і сушінні виробів у вакуумному барабані. Вартість послуг аквачистки не перевищує сухе чищення. Традиційно вдаються до послуг хімчистки і коли потрібно привести в порядок великогабаритні речі, які неможливо випрати і відпрасувати в домашніх умовах. Штори, гардини, ковдри, покривала, чохли для сидінь авто, меблеві манжети, спальні мішки. А килими, паласи, килимові покриття в процесі обробки не тільки позбавляються від бруду, піску, але і набувають яскраві, первозданні кольору і знову стають пухнастими. 
Окремо потрібно сказати про сухій чистці подушок, пухових ковдр і перин. Її бажано проводити кожні три-п’ять років, тому що з часом пух і перо в них злежуються, до того ж там заводяться кліщі та шкідливі мікроорганізми, що викликають різні алергічні реакції. Під час чищення ці вироби очищаються від сміття, пилу, ламаного пера, розпушуються та обробляються антисептичними та антибактерицидними реактивами. В цю послугу входить і заміна напірників. 
Ну і додаткові послуги. Це, як правило, дрібний ремонт: заміна підкладки та блискавок, укорочення одягу, відпарювання і пришивання хутряного коміра, виведення плям у присутності замовника, обробка верхнього одягу водо-і брудовідштовхуючим речовинами, а також засобами, проти молі і цвілі, і звичайно – прасування . До речі, такого фантастичною прасування, як у хімчистці, немає ніде. Одяг, оброблений на пароманекенах, позбувається всіх вад, отриманих протягом носіння, і виглядає як новий. Ціни послуг хімчистки залежать від фасону, обсягу і довжини речей, присутності плям і взагалі рівня забрудненості. Як правило, чистка дитячих речей коштує вдвічі дешевше. Можна скористатися сезонними знижками. А якщо вам заманеться замовити індивідуальну обробку ваших речей, ціна послуги зросте. Хімчистки у всьому світі мають стандартний набір послуг. І все ж найголовніший чинник – майстер, тобто в чиї руки потрапить ваша річ. Адже більшість товарів, що надходять на вітчизняний ринок, – це далеко не фірмові речі. Маркування на них або відсутнє, або не відповідає даному матеріалу – пришивають те, що є під рукою. Без коливань просите викликати з цеху технолога, а він обов’язково є у кожній хімчистці. Саме його інтуїція, досвід, професіоналізм, а подекуди й прорахований ризик можуть стати вирішальними. А також він може підказати, до кого з майстрів потрібно звернутися, щоб відновити ваш одяг. Як у середньовічних цехах, в мережі хімчисток всі знають всіх, а особливо – неперевершених майстрів, які можуть майже все. Наприклад, змішуючи різні фарби, підібрати потрібний колір і вручну пістолетом-аерографом або пензликом замаскувати подряпини, тріщини і затерті місця на шкіряних і замшевих виробах. Або так само вручну відреставрувати хутряні речі, що втратили свій колір. І, нарешті, не тільки ліквідувати пляму від червоного вина на шовковій краватці коханого чоловіка, але і відновити пухнастість і наряд нещасного ведмедика, якого кинув у калюжу ваша краща в світі дитина.